7/17/2016

Moda na alkohol Każdy z nas zna osoby, które nigdy nie ominęły by okazji na wstawienie snapa kiedy znalazł się w pobliżu alkoholu i najczęściej oczywiście te osoby mają po ok. 13 lat. Znasz takie prawda? W tym wieku coraz więcej ludzi uważa że to po prostu codzienność.
Coraz częściej dla moich rówieśników to, że nie pije, nie pale i po prostu tego nie lubię jest zwyczajnie zabawne i niezrozumiałe. Bo przecież to taka zabawa. To ma symbolizować twoją dorosłość tak?

W czym mi to przeszkadza? 
Problem powstaje kiedy nie potrafisz zostawić tego dla siebie a pokazujesz jak bardzo inteligentny i dorosły jesteś pokazując wszystkim swoim znajomym (w sumie nawet nieznajomym), że potrafisz wypić alkohol i zapalić papierosa. 

"To dlaczego oglądasz te snapy?"
Trudno ich nie oglądać kiedy stanowią one prawie połowę wysyłanych  snapów niektórych osób. Ale gdyby na snapach się tylko kończyło.  Zawsze kiedy dostaje takie snapy już wiem, że spotykając się z taką osobą usłyszę co najmniej godzinną opowieść o tym jaki to był melanż. Bo przecież mamy 15 lat tak? Jesteśmy dorośli. 

"To chyba moja sprawa co robię."
Właśnie. Twoja sprawa.  Nie wszystkich twoich obserwatorów ze snapa, to nie jest też sprawa twoich znajomych, a przede wszystkim moja. I warto to wziąć pod uwagę, bo nikt Ci nie zabroni picia czy palenia ale to tylko i wyłącznie twoja sprawa.

         Jeżeli masz inne zdanie lub chciałbyś/chciałabyś coś do tego dodać śmiało napisz to w                                                                                     komentarzu. 

9 komentarzy:

 1. Niestety to smutna prawda, że większość 13 latków wypiło więcej niz nie jeden dorosły.A przeklinają tak, że uszy mi więdną gdy słyszę te wulgaryzmy z ust już nawet 10 latków :(
  blogerkaphoto.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. I za to cię naprawdę Madzia lubię

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety.. teraz swiat schodzi na psy, jak to mówią.. a o nastolatkach to się już nie wypowiadam.. co się nie zrobi zeby się komuś przypodobać.. teraz wstanie są pić palić i sypiać z każdym po koleji.. masakra.. zero szacunku do siebie. Ale co zrobić takie życie i bedzie coraz gorzej. Buziaczki. :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś myślałam, że dobrą metodą na obnoszenie się z taką źle pojmowaną dorosłością jest odcięcie się od takich osób. Ale teraz dochodzę do wniosku, że właściwie to tych pozostałych, 'normalnych' trzeba by było szukać ze świecą. I nie ma sensu się dalej oszukiwać, że jest inaczej.
  http://utwory-wierszem-pisane.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka teraźniejszość czasem dobija.

   Usuń
 5. Niestety ale sama prawda. Właśnie wróciłam z obozu z Hiszpanii, gdzie w mojej grupie były trzynastoletnie osoby, które mało że piły alkohol, piły do nieświadomości, co kończyło się tym, że albo nie były w stanie wrócić same do hotelu albo spędzały noc z głową w toalecie

  Pozdrawiam
  http://dandiess.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Hmm, masz racje w naszych czasach każdy nastolatek (może są wyjątki) pił chociażby raz alkohol, lub palił..
  Pozdrawiam, Weronika
  Mój blog :) klik <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba każda osoba, którą znam piła a ma ok. 15 lat... widać takie czasy, jednak bez alko też się da bawić, nie trzeba się upijać do nieprzytomności, zaliczać zgony, wystarczy dobre towarzystwo i można się spokojnie bawić bez procentów ;) Świetny wpis !

  aansaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. A jeszcze potem każdy ci opowiada jak to się upił i wgl nic nie pamięta dopiero koledzy im opowiedzieli .;d beka jednym słowem :)
  ale są osoby które myslą inaczej :D fajnie napisane :)

  grlfashion.blogspot.com
  Zapraszam;* odwdzięczam się za każdą obserwację ;)

  OdpowiedzUsuń


♥ Dziękuję za wszystkie komentarze i obserwacje.
♥ Gdy dodajesz komentarz fajnie by było gdybyś zostawił link do swojego bloga.
♥ Zaobserwuj, napisz komentarzu, że obserwujesz i zostaw link do bloga. Na pewno się odwdzięczę.
♥ Masz pomysł na kolejny post? Pisz w komentarzu.
♥ Proszę o niekopiowanie treści bloga.
♥ Masz pomysł na posta? Pisz w komentarzu. :D